UNCHARTED 4 HİLELERİ VE İPUÇLARI

UNCHARTED 4 HİLELERİ VE İPUCLARI

Bonus menü seçenekleri
Oyun sırasında kazanılan puanlarla satın alınabilecek “Bonus” menüsündeki birden çok seçenek kategorisinin kilidini açmak için herhangi bir zorlukla oyunu başarıyla tamamlayın. Puanlar, hazineleri ve günlük girişlerini toplama ve isteğe bağlı sohbetleri tamamlama yoluyla kazanılır. Mevcut kategoriler şunlardır: “Karakter Galeri”, “Karakter Kaplamaları”, “Konsept Sanatı”, “Dayanıklı Silahlar” (Barok .44 revolver, neredeyse daima bir isabetle öldürür), “Gameplay Modifiers” (sonsuz cephane dahil ve yavaş çekim) ve “Render Modları”. Not: Silah ve oyun değiştirici / hile seçeneklerini kullanmak, kupon kazanma özelliğini devre dışı bırakmaz.

Tüm garip öğe konumları
Üç garip öğeyi bulmak için suçlanan yerleri arayın ve “Relic Finder” ödülünü elde edin:

Garip Kolye: Bölüm 9’da, su kovası ve üç haç ile yapboz çözdükten sonra, sağ taraftaki uçurumdan aşağı atlamanız gerekir. Bu noktada halatınızı ve salıncaklarınızı, kolyeli bir iskelet bulunan bir platforma takabilirsiniz.

Garip Relic: Bölüm 12’de, teknenizle okları izledikten sonra ve Sam’in hemen ardından ayrıldıktan sonra (bir halat köprüsü bozulduğunda) bölündüğünüzde, adanın tepesinde eski bir kuleye ulaşacaksınız. Halatını kullanmalı ve bazı çamurları süzmelisin. Ardından, sola git. Tırmanabileceğiniz küçük bir tepe var. Tepeden, uçuruma çok uzak bir sıçrama yapmanız ve halatınızı son saniyede takmanız gerekir. Halat gerçekten çok uzak ve görmesi zor. Üzerinde büyük bir kap bulunan bir platformda sallanmana izin vereceğiz. Tuhaf kalıntı kase içerisindedir.

Garip Meyve: Bölüm 21’de, garip meyve, görevin bitimindeki mağaranın içinde bulunabilir. Halatınızı ahşap bir yapıya asmanız ve aşağı salınmanız gerekecek. Aşağı inerken, Avery’nin korsan gemisini altındaki suyun içinde göreceksin. Ardından, önünüzdeki küçük mağara girişine, sağ tarafa doğru salınarak salınınız. Uzakta ve kaçırmak kolaydır. Bu mağaranın içinde son garip madde var.

 

Tüm cairn lokasyonları
Aracınızla birlikte tüm 16 kaya kerpiçini (kaya yığınları) devirmek için Bölüm 10’daki belirtilen bölgelere gidin ve “Dünyada Değil A Cairn” kupasını elde edin. Sadece onları sürdürün ve parçalanacaklar. Görevin belli noktalarında, geri dönemezsiniz. Bu, onları doğru sırada almanız gerektiğini veya bölümün tekrar oynatılmasıyla baştan başlamanız gerektiği anlamına gelir. Kairns aşağıdaki yerlerde (sırayla) bulunabilir:

1. Nereden başlayacağınızın önüne.
2. Başlamadan kısa bir süre sonra geniş alanda (soldaki şelale alanı olan alan).
3. Daha önceki cairn ile aynı alan, ancak alanın sonunda (çamurun nereye gideceğiniz).
4. Çamurun üzerine çıktıktan sonra, soldaki ahşap köprüden önce.
5. Sol taraftaki ahşap köprüyü geçtikten sonra.
Köprüden kısa bir süre sonra, çamurlu bir tepeye çıkıyorsunuz. Bundan sonra küçük bir nehir ile yeni bir alana ulaşırsınız ve büyük bir kaya götürmelisiniz. Kaya üzerinde bir cairn var.
7. Sağdaki ikinci kaykayı sürdükten sonra (önceki cairn ile aynı alan).
8. Çamurlu bir tepeden aşağı ineceksin ve önünde bazı kalıntılar göreceksin. Sol taraftaki harabeler bir cairn’den önce.
9. Son kerevizden sonra, küçük bir kayayı atlayıp nispeten küçük dairesel bir alana ulaşırsınız. Bu alanın sonunda bir cairn var.
10. Vinçle tahta bir köprüyü tahrip ettikten sonra alana. Sully Nadine hakkında konuşurken.
11. İşaretin yolunda çok geniş alanda. Mesai saatlerinde yola çıkan bazı kamyonları gördükten sonra o bölgenin başında.
12. Daha önce olduğu gibi tepeye çıkın.
13. Daha önce olduğu gibi aynı alan, sol taraftaki tepedeki insan yapımı heykeller ile.
14. Daha önce olduğu gibi, tepenin tepesine yakın olan alan (ancak işaret fişinden önce). Bazıları uzun boylu otlar halinde duruyor ve görmek zor olduğundan, bu en gizli belgedir. Tepenin tepesine doğru dönmeden hemen önce. Solunda düşmanları olan bir köye götüren bir yol var.
15. İşaretin bulunduğu tepede. İşaretin önünde.
16. İkinci fener / kuleden sonra, bir uçurumun sağ tarafında. Hemen geçeceksin.

Tüm bulmaca çözümleri
Oyunda dokuz bulmacalar var. Aşağıdaki video, dokuz bulmacanın çözümünü göstermektedir.

Zaman çizelgesi

Bölüm 2 (Hapishane Hücresindeki Zodyak Sembolleri) – 0:05
Bölüm 8 (Kapıda Avery’nin Mezar Işığı Kirişleri) – 1:05
Bölüm 9 (Su Kovalı Çapraz Tekerlekler) – 2:10
Bölüm 11 (Saat Kulesi’nde Zil 4 Zilleri) – 4:21
Bölüm 11 (Kule saatinin kulesinin dışına tırmanın) – 8:48
Bölüm 11 (Saat Kulesi’nin Kurucuları Bulmaca) – 9:12
Bölüm 12 (İplik Makinası) – 15:06
Bölüm 19 (1 numaralı patlayıcı zemin trafiğinin üzerinden yürüyün) – 17:56
Bölüm 19 (Patlayan kat tuzakları # 2 üzerinde gezin) – 18:29

Final Boss ve oyun Kırma modunda bitiyor
Kırma zorluğundaki oyunu tamamlamak için “Grafikler! – Kırma” kupasını edinin. Oyunda en yüksek zorluktur ve baştan kullanılabilir. Kolaylaştırmak için, bonus menüsünde sonsuz cephane gibi hileleri etkinleştirin. Ayrıca, Barok .44 tabancası gibi, güçsüz vuruşlu bir silah öldürmek için bonus menüsünden silah seçme özelliğini kullanabilirsiniz. Hile herhangi bir zorlukla oyunu tamamladıktan sonra açılır. Hile herhangi bir ödülü devre dışı bırakmazlar. Ayrıca sadece son bölüm değil, Kırma zorluğu konusundaki her bir bölümü de tamamlamalısınız. En zoru son Boss’dur. 1-2 vuruşla seni öldürür. Onun saldırıları da daha zor olanlardan daha hızlıdır. Saldırılarını Triangle / Circle’a basarak kaçmalısın. Sol taraftan grev yaparken Üçgen’e basın. Sağdan saldırdığında, Daire’ye basın. İyi bir strateji Circle’a herzaman hızlı bir şekilde basmaktır. Böylece, sağdan saldıracaksa, her seferinde engellenir. O zaman sadece sol taraftan saldırılara dikkat etmeniz yeterlidir. Sol taraftan saldırdığında, Üçgen’e çabucak basın. Saldırılarının bazıları (özellikle spin atakları) gerçekten kafa karıştırıcıdır ve hangi taraftan saldırıya geçeceğini görmek zordur. Bir süre sonra asacağın. Tüm saldırı düzenlerini öğrenmeniz yeterlidir. Dövüşü kolaylaştırmak için, bonus menüsündeki “Slow Motion” hilesini etkinleştirin (Game Play Modifiers’in altında). Engellemek için size daha fazla zaman vereceğim ve Patronu bu şekilde yenmek konusunda fazla sorun yaşamamalısınız. Sol taraftan saldırdığında, Üçgen’e çabucak basın. Saldırılarının bazıları (özellikle spin atakları) gerçekten kafa karıştırıcıdır ve hangi taraftan saldırıya geçeceğini görmek zordur. Bir süre sonra asacağın. Tüm saldırı düzenlerini öğrenmeniz yeterlidir. Dövüşü kolaylaştırmak için, bonus menüsündeki “Slow Motion” hilesini etkinleştirin (Game Play Modifiers’in altında). Engellemek için size daha fazla zaman vereceğim ve Patronu bu şekilde yenmek konusunda fazla sorun yaşamamalısınız. Sol taraftan saldırdığında, Üçgen’e çabucak basın. Saldırılarının bazıları (özellikle spin atakları) gerçekten kafa karıştırıcıdır ve hangi taraftan saldırıya geçeceğini görmek zordur. Bir süre sonra asacağın. Tüm saldırı düzenlerini öğrenmeniz yeterlidir. Dövüşü kolaylaştırmak için, bonus menüsündeki “Slow Motion” hilesini etkinleştirin (Game Play Modifiers’in altında). Engellemek için size daha fazla zaman vereceğim ve Patronu bu şekilde yenmek konusunda fazla sorun yaşamamalısınız.

 

Crash Bandicoot referansı
Bölüm 4’te, Nathan ve Elena oturup orijinal Crash Bandicoot’u bir PlayStation üzerinde oynayacak .

E3 referans
Bölüm 11’de Nathan’ın 2015 E3 demosunda yer alan pazar sahnesinde görünen bir cutscene izledi. “Sahne Korku” kupasını almak için boşta kalın. Uncharted 4 E3 demo sırasında sunucu, onu taşımak için bir denetleyici bulamadığında , 2015 E3 olayına bir referanstır .

Elena referansı
Madagaskar’ın etrafında Sully ve Sam ile Nathan’ın kullandığı cipin plakasına bak. “VN373” yazıyor, Elena baş aşağı ve geriye doğru.

Marco Polo referansı
Nathan “Marco” diyecekler ve Sam “Marco Ne?”, Marco Polo yorumlarına bir referanstır cevap verecektir Bölüm 12’de batık korsan gemisinde yakın suda yüzmek Uncharted 2 ve Uncharted 3 .

Maymun Adası serisi referansı
Bölüm 11’de, Nate ve Sam, bir zehir hançeri ve bir kum saati bulunan bir maymun desenini içeren bir korsan portresi bulacak. 14. Bölümde, Libertalia’nın bankasındaki kurucuların portrelerini inceleyin. Bunlardan biri “G” ile başlayan bir isme sahip, ancak geriye kalanların çoğunun çerçevesi gizlidir. Her ikisi de Monkey Island serisinin yıldızı olan Guybrush Threepwood’a atıfta bulunur .

Makaleler, lütfen referans veriniz.
Kağıtlardan “Arstotzka” ülkesi, Nathan’ın bir göç kontrol noktasında Sully ile yaptığı bir konuşma sırasında Bölüm 11’de belirtilmiştir.

Kolay “En İyi Skor!” ganimet
Sadece “En İyi Puan!” Epilogue sırasında ödül (son bölüm). Crash Bandicoot oyununu ilk defa oynarken Bölüm 4’te çalışmaz. Bunun nedeni, Epilog’da size 500 bonus puanı ekstra bir hayat yaşamanız. 3,500 puanın en yüksek skorunu yenmeliyiz. Birkaç denemeyle bu çok zor olmamalı. Elmaların çoğunu ve ekstra yaşamı toplamak, ölmemek ve seviyesini olabildiğince çabuk tamamlamak gerekir. Birkaç puan kısa iseniz, çünkü yeterince elma toplayamadıysanız veya kutuların birinden ekstra ömrü kaçırdıysanız. Ekstra ömür, seviyenin oldukça erken bir ahşap kutusunda bulunur. Ekstra yaşam toplamazsan, yüksek skoru yenemezsin.

Kolay “Boom County” kupası
Ana menüden “Showdown” karşılaşmasını (Bölüm 20) seçin ve Explorer zorluğunda oynatın. Bu bölgedeki ilk üç düşmanı öldürdükten sonra dört tane daha birlikte kayaya çarpacak. Bu alandaki kutuların birinde oturan bir roketatar var. Onu al ve kayayı atladıktan sonra dört düşmanı vur. En güçlü zırhına sahip olduğu için, bir roketatar taşıyan düşmanı hedefleyin. Bu, bunların dörtünü de kolayca öldürecek. İlk denemede bulamazsan, kontrol noktasını tekrar başlatıp “Boom County” kupasını elde edene kadar tekrar deneyin.

Kolay “Grafikler! – Speedrun” kupası
Aşağıdaki video, baştan sona tüm oyunu gösterir (cutscenes dahil değildir). “Charted! – Speedrun” ödülü, altı saat veya daha kısa bir sürede oyun tamamlamanızı gerektiriyor; bu da otomatik hedef ve hileleri etkin hale getirip tüm cutscenleri atlayarak zor olmayacak. Bu video 4 saat 42 dakika 34 saniye içinde yapıldı. Bu videoda atış hassasiyeti% 83 idi. “Sharpshooter” kupasını elde etmek için% 70 doğruluk lazım. Speedrun’u hızla tamamlamak için bazı zamanlar şunlardır:

Explorer’da zorluk yaşayın (kupaları devre dışı bırakmayın).
Seçenekler arasında otomatik hedefi etkinleştirin (kupaları devre dışı bırakmaz).
“Sonsuz cephane” hilesini etkinleştirin ve silah seçiminden Barok .44 silahını kullanın. Tek bir vuruşta neredeyse her şeyi öldürür. Oyun bir kez herhangi bir zorlukla tamamlandıktan sonra hile şifresi çözülür (hileleri kupaları devre dışı bırakmaz).
Düşmanları geçmişken kalçadan ateş edebilirsiniz. Yakın çevrede harika çalışıyor.
Kesit görüntüleri, oynatma zamanınıza eklenir. Hepsini atlamayı unutma.
Zamanlayıcı, ekran yükleme ve oyun duraklatma sırasında durur.
Her düşmanı öldürmen gerekmez. Bazen tüm düşman görüşmelerini öldürmeden geçirebilirsiniz.
Manuel kaydetme oyunları oluşturabilir ve uygulamadan çıkabilirsiniz. Kuponun ne olursa olsun kilidini açacağı için bu tek bir oturma noktasında yapılması gerekmez.
Herhangi bir ilerleme glitch yaşarsanız, uygulamadan çıkın ve hikayeye devam etmeniz yeterlidir. İyi yüklemelisiniz (sonsuz yükleme ekranı, oyun çökmesi, NPC’ler beklediklerini yapmıyor).
Ölürseniz veya kontrol noktalarını yeniden başlatırsanız, zamanınızı saymaya devam edeceksiniz (zamanı son kontrol noktasına sıfırlamayacak).
İstediğiniz zaman istatistikleri kullanarak oyun zamanınızı kontrol edebilirsiniz. Nerede kaldığını bir fikir edinmek için videolardaki zamana kıyasla.
Yapbozlar size mükemmel bir şekilde yapmazsanız size çok zaman harcayabilir. Aşağıdaki zaman çizelgesini kullanarak videoda bunları nasıl hızlı bir şekilde tamamlayacağınıza bakın.
Zaman çizelgesi

Prolog – 0:05
Bölüm 1 – 5:12
Bölüm 2 – 14:00
Bölüm 3 – 29:43
Bölüm 4 – 37:10
5. Bölüm – 40:06
Bölüm 6 – 45:47
Bölüm 7 – 1:00:57
Bölüm 8 – 1:10:04
Bölüm 9 – 1:33:19
Bölüm 10 – 1:48:02
Bölüm 11 – 2:06:26
Bölüm 12 – 2:34:40
Bölüm 13 – 2:49:06
Bölüm 14 – 3:02:11
Bölüm 15 – 3:10:27
Bölüm 16 – 3:18:28
Bölüm 17 – 3:29:27
Bölüm 18 – 3:50:45
Bölüm 19 – 4:05:20
Bölüm 20 – 4:17:32
Bölüm 21 – 4:31:55
Bölüm 22 – 4:38:19
Epilogue – 4:45:55
Bulmacalar

Bölüm 8 Bulmaca (Işık Kirişleri Kapıda) – 1:22:00
Bölüm 9 Bulmaca (Su Kovası ve Tekerlekler) – 1:34:14
Bölüm 11 Bulmaca (Saat Kulesi) – 2:08:12
Bölüm 11 Bulmaca (Kurucular Sembollerle Bulmaca) – 2:17:14
Bölüm 12 Bulmaca (İplik Sembolleri) – 2:44:00
Bölüm 19 Bulmaca (Patlayıcı Trapları Aşmak) – 4:14:44

Kolay “Butterfingers” kupası
Ana menüden “Pazar Escape” karşılaşmasını seçin (Bölüm 11) ve Kırma zorluğu ile oynayın. Düşmanlar Kırma zorluğu üzerine çok daha fazla el bombası atarlar. Daha düşük zorluklarda çok iyi çalışmaz. Zorlukları, karşılaştığınız seçim veya duraklatma menüsünde istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Karşılaşmanın başında üç düşman var. Koşu soldaki ikisini öldür. Bir kere öldüklerinde, sağdaki kalan düşman silahını size ateşleyecek ve el bombası ile takip edecektir. El bombasını atmadan (elinde tutarken) onu vurmalısın. Bundan sonra el bombasını atacak ve kendisini havaya uçuracak. Denetim noktasını yeniden başlatın ve bu işlemi istediğiniz gibi tekrarlayın. İşleri kolaylaştırmak için bonus menüsünden “Bullet Speed ​​Mode” hilesini etkinleştirmeniz önerilir. Nişan alırken zaman büyük ölçüde yavaşlar. Bu, çekim zamanınızı çok daha kolaylaştırır. Genellikle, iki öteki düşman öldükten sonra, bir kere sana ateş eder, tekrar örtünür ve el bombasını atar. Temiz headshots ile diğer iki düşmanı olabildiğince çabuk öldürmeye çalışın. Uzun sürerse, Sully sağdaki düşmanı öldürebilir.Not: Bir karşılaşma her başlattığınızda öldürme sayımınız sıfırlanır. Kupayı kazanmadan önce karşılaşmayı bırakırsanız, tekrar baştan başlamanız gerekmez. Kupayı elde edene kadar kontrol noktasını kullanmaya devam etmelisin.

Kolay “Cliffhanger” kupası
Ana menüden “Evasion” karşılaşmasını (Bölüm 7) seçin. Bu karşılaşmada ilk düşman bir çıkıntıdan asarken çekilebilir (onun altındaki çıkıntı üzerindeyken Kare’ye basın). Kontrol noktasını tekrar başlatın ve bunu 20 kere tekrarlayın. Not: Bir karşılaşma her başlattığınızda öldürme sayımınız sıfırlanır. Kupayı almadan önce karşılaşmayı bırakırsanız tekrar 20 kere öldürmeniz gerekir. Kontrol noktasını üst üste 20 kez tekrar kullanmalısınız.

Kolay “Yenilgi 10 In 60 – Çin Gölü GL” kupa
İlk olarak, herhangi bir zorluk hikayesini tamamlayarak sonsuz cephane ve silah seçme kilidini açın. Ardından, ana menüden “Drawbridge” karşılaşmasını seçin (Bölüm 10). China Lake Grenade Launcher sadece belirli buluşmalar sırasında seçilebilir ve “Drawbridge” karşılaşması bunlardan biridir. Sonsuz cephane etkinleştirin ve China Lake GL’yi almak için silah seçimini kullanın. “Yenilgi 10 In 60” kupasını elde etmek için düşmanları onunla birlikte vurun. On düşmanı 20 saniyeden daha kısa bir sürede kolayca öldürebilirsiniz. Sonsuz cephane olmadan, cephane çok hızlı tükenirdi.

Kolay “Hayvanları Besleme” kupasını
Bölüm 11’in en başında: Gizli In Plain Sight, elma satan iki bayan bulmak için pazar meydanının soluna gidin. Bir elma alıp pazarın sonunda lemur ile birlikte olan adama gidin. Onunla etkileşimde bulunmak için Üçgen’e basın. Sully’ye doğru yürürken, lemur omzuna tırmandıracak ve elmayı çalıp “Canlı Hayvanları Besleme” kupasını alacaksınız.

Kolay “Mezarlıkta Hayalet” kupası
Ana menüden “Yurtlar” karşılaşmasını seçin (Bölüm 8). Mezarlardaki bulmacayı çözdükten sonra, Bölüm 8’deki mezarlık bölümüdür. Tüm düşmanlarının fark edilmeden geçmesi oldukça kolaydır. Mezarın diğer ucundaki kapıyı açtıktan sonra ödülü alacaksınız. Kimseye saldırmanıza izin verilmiyor ve tespit edilemiyor. Önce, mezarlığın çıkışının yakınındaki uçurumun çevresine tırman. Ardından, çalıları / uzun çimleri geçirin. Çalıların arasından hareket ederken düşmanlar sizi göremez. Bütün düşmanları terk edince sağdaki duvara tırmanabilirsin. Şimdi kapının önünde iki muhafızın birbiriyle konuştuğunu duyacaksınız. Konuşurken duvarın arkasında asın. Konuşmayı bitirdikten sonra, üçüncü muhafız uzaklaşana kadar tırmanıp yaklaşık beş saniye boyunca gizleyin. Üstteki üç gardiyan da birbirine bakacak şekilde kapıyı açın. Tespit edilirse, kontrol noktasını yeniden başlatmanız veya karşılaşmanız yeterlidir ve tekrar deneyin.

Kolay “Glamour Shot” kupası
Bölüm 11: Gizli In Plain Sight’da kulesinin tepesinde çan çalınca bir bulmaca odasına ulaşacaksınız. Üç korsan portreyi inceledikten sonra, Sully sana telefonunu verecek. Korsan desenlerinin resmini çekeceksin, bunun yerine kamerayı Sully’ye yönelt ve “Glamour Shot” kupasını elde etmek için peynir söylediğinde bir resim çek.

Kolay “Ask zor!” ganimet
Ana menüden “Konvoy” karşılaşmasını seçin (Bölüm 11). Bu karşılaşmada ipi sürükleyeceksin. Karşılaşmanın başlangıcında sürüklenirken tabancanızla araçlar çekebilirsiniz. Onları sık sık vurursan patlayabilirler. Bunu kolaylaştırmak için Gezinme zorluğunu kontrol seçeneklerine göre ayarlayın ve otomatik hedeflemeyi etkinleştirin. Ilk iki arabayı yok edin, sonra kontrol noktasını yeniden başlatın ve “Hang Tough!” Mesajını verene kadar bu işlemi tekrarlayın. ganimet. Not: Bir karşılaşma her başlattığınızda ilerlemeniz sıfırlanır. Kupayı kazanmadan önce karşılaşmayı bırakırsanız, tekrar baştan başlamanız gerekmez. Kupayı elde edene kadar kontrol noktasını kullanmaya devam etmelisin.

Kolay “Hangman Bullet” ödülü
Ana menüden “Drawbridge” karşılaşmasını seçin (Bölüm 10). Oyunu Explorer zorluğuna ayarlayın ve kontrol seçeneklerinin altında otomatik hedefi devre dışı bırakın. Bu karşılaşmada iki halat var. Sağ tarafta en iyisi çalışır. Halatı kullanın ve sallanmayı bırakıncaya kadar bekleyin. Ardından düşmanları kafaya vurun. AK-47 (veya başka bir saldırı tüfeği) bunun için gerçekten iyi çalışıyor. Patlayarak ateş edebilir ve kolayca bir baş maskesi çekmelisiniz. Düşmanlar uzak değil. Bazıları bir binada hemen önünde duruyor olacaklar. Bir sürüünü öldürdükten sonra, karşılaşmayı tekrar başlat. Karşılaşmayı tamamlamayın. En az bir düşmanı hayatta bırakın ve kontrol noktasını tekrar başlatın. Not:Bir karşılaşma her başlatışınızda öldürme sayımınız sıfırlanır. Dolayısıyla, kupayı almadan önce karşılaşmayı bırakırsanız, tekrar 20 halat ön izi gerçekleştirmelisiniz. Kontrol noktasını yeniden başlatmayı kullanarak bir satırda 20 halat atış fişi bulmalısınız. Bu yöntemi kullanarak “Hangman’s Bullet” kupasını elde etmek için yaklaşık beş kontrol noktası yeniden başlatılması gerekir.

Kolayca “Bir Tuğla Duvarı Çalıyor” kupası
Ana menüden “Avery’s Tower” karşılaşmasını (Bölüm 10) seçin ve Explorer veya Işık zorluğunda oynatın. Bu karşılaşmada iki zırhlı av tüfeği düşmanı var. Önce, onların kasklarını çıkarmak için bir atlama toplama işlemini gerçekleştirin, sonra üzerlerine melee saldırıları yapın. Hepsini vurmanıza izin verilmiyor (kaskı bile değil). Harabelerden atlayabilirsiniz. Kontrol noktasını tekrar başlatmanız ve “Tuğla Duvar Doldur” kupasını elde etmek için beş yayından kaldırana kadar bunu tekrarlayın.

Kolaylıkla “Ben Kazara All Guns” kupasını kazandım
“Kazara All Guns Kazandim” ödülünü almak için, her silahla bir düşmanı öldürmeniz gerekir. Toplam 27 silah var. Hikayeyi tamamladıktan sonra bonus menüsü altında silah seçiminden ilk 21 alabilirsiniz. Diğer altı silahı bulmalısınız. Sen karşılaşma seçimi tüm silah öldürmek alabilirsiniz. Gelişmeniz anında kaydedilecek ve karşılaşmayı bıraktığınızda kaydedilecektir. Aşağıdaki 21 silah, bonus menüsünde silah seçiminde bulunur:

1. Aegis 9mm
2. Fossa R-81
3. Rafika
4. Pistole
5. Barok .44
6. Flintlock
7. Para .45
8. AK-47
9. XCR
10. FAL
11. ARX-160
12. HS39
13. Mettler M-30
14. Copperhead SR7
15. MP34a
16. Mazur LDR
17. M14 Özel
18. Spezzotti 12 Göstergesi
19. Condor
20. Çin Gölü GL
21. RPG
Bulmanız gereken altı silah:

22. DShK: Zırhlı düşmanların kullandığı bir makineli tüfek. Bazıları bunu “Gemi Mezarlığı” ndaki 20. Bölüm’de buluyor.
23. Patlayıcı Variller: Düşmanlar yakınlarken vurun. Örneğin, Bölüm 9, “Tüneller” ile karşılaşırlar.
24. Propan Tankı: Bölüm 8’de bulunan “Köprü” karşılaşması. Bunlar, alabileceğiniz küçük beyaz propan tanklarıdır.
25. Taret: Biri Bölüm 9, “Tüneller” ile karşılaşır. İçine oturup düşmanları vurabilirsiniz.
26. El bombası: Hemen hemen her türlü karşılaşmanın başında elinizin altında.
27. Dinamit: Bölüm 8, “Köprü” karşılaşmasının başında sizde var.

 

GameStop Oyunlardan Başarıyor mu?

Oyuncular Endüstriyi Nasıl Değiştiriyor?

VR Mücadelesi Gerçektir

Skyrim Öldürmenin Zamanı Neden Neden?
Kolay “Evimi Buradan Görebiliyorum!” ganimet
Bölüm 11: Gizli In Plain Sight’da kuleyi kulenin tepesine yakın bir yerde çalmanız gerektiğinde saatin üst kısmına tırmanabilirsiniz, ancak kulp durur. Zilde atlamadan önce, binanın dışındaki duvara tırmanmalısınız. Üzerindeki alanda bir hazine ve bazı ahşap kirişler var. Duvardan üste kadar tırmanabilmek için ortadaki kiriş boyunca gidin. Ardından, “Evimi Buradan Görebiliyorum” mesajını almak için çatıdaki direkte durun. ganimet.

Kolay “Bir Şey Duyduğumu Düşündüm” ve “Şimdilik Uyku” kupaları
Ana menüden “Köprü” karşılaşmasını seçin (Bölüm 8). Dikey gizli devreden çıkarma işlemini gerçekleştirmek (sizin altındaki bir düşmana düşmek) otomatik olarak aynı anda “normal” bir steiden indirgeme sayılır. Dolayısıyla “Bir Şey Duydum” ödülünü aldığınızda, otomatik olarak “Shh Sleep Now” kupasını da alacaksınız. Bu karşılaşmanın ilk düşmanı bunu yapmak için mükemmel. Birkaç saniye sonra, sana doğru yürür. Sonra anında nakavt için ona düşebilir. Denetim noktasını yeniden başlatın ve bunu 30 kez tekrarlayın. Not: Bir karşılaşma her başlattığınızda öldürme sayımınız sıfırlanır. Kupayı elde etmeden önce karşılaşmayı bırakırsanız, 30 tekrar yayından kaldırma işlemini yapmanız gerekir. Kontrol noktasını üst üste 30 kez kullanmalısınız.

Kolay “Sadece Kat Edin!” ganimet
İlk düşman karşılaşmasında (“Get To The Car”) Bölüm 17: Daha İyi veya Daha Kötüye, bir araba çalmanız gerekir. Ne Elena yoksa kimseyi öldüremezsiniz. Tespit edilirse, Elena düşmanları öldürecek. Dolayısıyla bunu gizlice yapmalısın. Uçurumun çevresine tırmanın ve düşmanın fark edilmeden geçmiş halini almak için ipi kullanın. Kırma zorluğunda muhtemelen sizi göreceksiniz – dolayısıyla Explorer zorluğunu ayarlayın. Arabayla in ve kimseyle dolaşmamaya dikkat et. Elena araba sürerken birisini vurursa, aynı zamanda bir ölüm olarak sayılır. Araba fark edilmeden girmeye çalışın ve iyi olmalıdır.

Kolay “Leapfrog” kupası
Ana menüden “Harabeler” karşılaşmasını seçin (Bölüm 8). Bu, “Leapfrog” kupasını elde etmek için oyunun başında çok iyi bir yer. Düşük zorluklarla oynayın. Her zaman bir düşmanı silah sesi ile, sonra da melee saldırıları ile öldür ve tekrar et. Toplam 10 ölüme ihtiyacınız var (5 silah sesi, 5 sivil polis). Bu alandaki tüm düşmanlar gerçekten zayıf – bu yüzden kolay olmalı. Yerdeki düşmanlara melee öldürür ve harabelerdeki silahlarla ateş eder. Harabelerdeki düşmanlara ulaşamazsınız – bu yüzden onlar için silahınızı öldürmeniz gerekir. Eğer yere çok fazla ateş ederseniz, düşmanlarınız tükenebilir.

Kolay “Marco Polo Returns!” ganimet
Bölüm 12 başlangıcında: Denizde, batık bir korsan gemisi bulmak için büyük adanın soluna gidin. Gemiyle suda yüzmek için “Marco Polo Returns!” ganimet.

Kolay “On Porpoise” kupa
Bölüm 12: Denizde başladığında, bir tekne kullanıyor olacaksınız. Üç yunus bulmak için ana adanın arkasına götür. Bunlar aşağıdaki konumlarda bulunabilir:

1. Suda (kule adasının arkasında) çok uzakta, üç kaya görürsünüz. Bu kayaların yakınında bir yunus vardır (kule adasından geldiğinizde kayaların solunda).

2. Yunus 1 ve 3 arasında düz bir çizgi ile giderken, bu yunus bulacaksınız. Sudaki büyük adanın arkasında. Çok çevresinde yüzüyor – bu nedenle konumu biraz değişiyor. Bazen daha da dışarıda, bazen de adaya daha yakın.

3. Batık korsan gemisi ile adanın yakınında.

Sadece düz bir çizgiyle gidin ve üç kişinin de tekneyi takip etmesi gerekir. Biraz etrafında yüzdükleri için konumları değişir. Her zaman birbirlerine aynı mesafededirler, ancak bazen suyun dışında ve bazen ana adaya daha yakınlar.

Kolay “Sakin Çözünürlük” kupası
Bu ödül, Bölüm 13 ve Bölüm 14 boyunca gerçekleşir. Bölüm 15’in başında onu alacaksınız. Karşılaşma modunda kilidini açamazsınız. Öykü modunda yapılması gerekir. Explorer zorluklarla oynuyor olduğunuzdan emin olun, böylece düşmanlar sizi en kısa zamanda bulmazlar. Toplamda üç tane düşmanla görüşme var. Biri Bölüm 13’te, diğeri Bölüm 14’de. Bölüm 13’te, düşmanları aşarak acele edebilirsiniz. Bölüm 14’te, Sam sizinle birlikte olacak ve eğer fark edersen düşmanlarını öldürmeye başlayacaktır. Ne Sam, ne de kimseyi öldürme izni yok. Bunu yaparsanız, kontrol noktasını yeniden başlatmanız gerekir. Bölüm 14’te, tüm karşılaşmalarda tam gizli olmanız gerekir. Aksi takdirde, düşmanlar sizi farkedecek ve Sam onları öldürecektir. Bazen bir kontrol noktasını yeniden başlatırken bazı düşmanlar ortadan kaybolur. Bu kaygılanacak bir şey değildir ve kupayı geçersiz kılmaz. Bazı bölümlerde, daha fazla düşman yapmak için kontrol noktalarını yeniden başlatmak isteyebilirsiniz. Sadece gizli kal ve güvende oyna.

Kolay “Masa Çalıştır” kupası
Ana menüden “Yurtlar” karşılaşmasını seçin (Bölüm 8). Herhangi bir zorlukla Explorer’dan Sabit’e kadar bunu yapabilirsiniz. Gizli öldürmeyi gerçekleştirirken zamanlayıcı başlar. Öldürmeyi aşağıdaki sırada yapmalısınız: gizli, melee, headshot, patlayıcı. Karşılaşmaya başlar başlamaz, mümkün olduğunca çabuk sol düdendeki düşmana doğru yola çıkın. Ona gizli bir ölüm uygulayın, sonra da diğer tarafa düşman üzerinde düdüğüp mermiyi öldürün. Eğer yeterince hızlısın ve kaçarsan, seni göremez. Eğer çok yavaşsanız ve kaçamıyorsanız, fark edersiniz ve Sam düşmanı öldürecektir. Melee öldürdükten sonra, büyük düşman grubuna atlayın. Hızlı bir çekim için AK-47’yi kullanın ve dinamitle çabucak atın (kısa bir süre için R1 tuşuna basın, hedeflemek için basılı tutmayın). Hızlı atış çok doğru değildir ve bazen özlüyor. Ancak dinamit büyük bir patlama yarıçapı olmalıdır iyi olmalıdır. Zamanlamayı azaltmak için birkaç denemeniz gerekebilir. Kupayı elde edemezseniz, karşılaşmayı tekrar başlatıp tekrar deneyin. Bununla ilgili çok fazla sorun yaşıyorsanız, bonus menüsünde yavaş hareketi hile yapmayı deneyin (herhangi bir zorlukla oyunu tamamladıktan sonra kilidi açılır). Oyun ağır çekimde zamanı farklı olarak sayıyor.

Kolay “Rushing Roulette” kupası
Ana menüden “Drawbridge” karşılaşmasını seçin (Bölüm 10). Bir AK-47, tabanca ve el bombası ile başlayacaksınız. Bir sürü düşman var. “Rushing Roulette” kupasını elde etmek için bir düşmanı tabanca, AK-47 ve el bombası ile (sırayla) öldür.

Kolay “Sahne Korkusu” kupası
Kurucuları kilisede Bölüm 11: Hidden In Plain Sight’da bulmaca yapmayı tamamladıktan sonra piyasa meydanına geri döneceksiniz. Bir kapıyı açtıktan sonra, Sully ve balkona yaslanacaksın (cutscene). Denetleyicinizi indirin ve “Sahne Korku” kupasını elde etmek için 30 saniye boyunca hiçbir şey yapmayın. Bu, Naughty Dog’un bu göreve ait E3 demosundaki bir hataya bir referanstır. Bir geliştirici sahnede denetleyiciyi bulamadı – bu yüzden Nate sadece yaklaşık 30 saniye durdu ve demoyu yeniden başlattı.

Kolay “Hala Got It!” ganimet
Bölüm 4’ün başlangıcında: Normal Yaşam’da, bir oyuncak silah alacaksınız. Tavandan asılı dört kırmızı hedef var. “Still Got It!” I almak için oyuncak tabancayla dörtü de ateş edin. ganimet.

Kolay “Kılıçbaşı” kupa
To get the “Swordmaster” trophy, you must defeat the Boss in Chapter 22 without getting hit. Select “The Duel” encounter from the main menu, and play it on the Explorer difficulty. If you do get hit, simply restart the checkpoint and try again. The Boss’s attacks are very slow on the easiest difficulty. If you try it on a higher difficulty, it will be much harder. It is also very helpful to use the “Slow Motion” cheat so all attacks are in slow motion, giving you enough time to react. You must evade his attacks by pressing Triangle/Circle. When he strikes from the left, press Triangle. When he attacks from the right, press Circle. A good strategy is to quickly press Circle at all times. Thus, if he attacks from the right, it is blocked each time. You then only need to watch out for attacks from the left. When he attacks from the left, quickly press Triangle. Some of his attacks (especially spin attacks) are really confusing and hard to see from which side he will attack. After a while you will get the hang of it. You just need to learn all his attack patterns. Some of his attack combos are always the same at certain points of the fight. Most of the advanced attacks (like the sword spin) hit from the right side. Since you are allowed to restart checkpoints and there are several checkpoints throughout the fight, it is not too hard to get the trophy.

Kolay “Denemeler ve Sıkıntılar” kupası
9. Bölümün Başlangıcından kısa bir süre sonra, Değerli İnsanları Bulmaca ile bir odaya gideceksin. Sola geçiş yapan büyük bir tekerlek var. Su kovası almak için anahtarı çalıştırın. Su ile doldurun ve tekerleğe geri getirin. Şimdi kupa bölümü başlayacak. Bulmacayı tamamlamak için teker teker on kez döndürebilirsiniz. Bulmaca rastgele seçilir – bu nedenle zorluk ne olursa olsun her oyunda farklıdır. Böylece, ayrıntılı talimatlar vermek mümkün değildir. Son resim şöyle olmalıdır: solda beyaz haç, ortada büyük haç, sağda siyah haç, üst tekerleğin ortasında su kovası. Çözüm bulana kadar bulmacayla uğraşmaya devam edin, ardından kontrol noktasını tekrar başlatın ve “Denemeler ve Sıkıntılar” ı almak için on kez veya daha az tekerleğin döndürerek çözün.

Kolay “Durdurulamaz!” ganimet
Ana menüden “Balo Salonu” karşılaşmasını seçin (Bölüm 7). Bu karşılaşmada sınırsız öldürme yapabilirsiniz. Top odasından ayrıldıktan sonra, düşmanlar avludaki balkonlara sonsuza kadar dönecektir. Sadece arabaya gitme, yoksa karşılaşma sona erecek. Sol tarafta iki düşman patlar ve sağ balkona iki tane düşman patlar. Bunu yaptığınızda bonus menüsünden “Sonsuz Cephane” hilesini etkinleştirmek isteyebilirsiniz. Hile ilk kez herhangi bir zorlukla oyunu tamamladıktan sonra kilidini açtı. Ayrıca, oyunu bir speedrun sırasında bu kupa alırsınız çok iyi bir şans. Öldürme sayımı sıfırlanmadan bölümlere tırmanırken ölebilirsin. Sadece savaşta ölmeyin.

Kolay “Wingman” ödülü
Karşılaşma: Bölüm 2’de Çamaşırhane ile Mücadele, 10 kombo arkadaş atma gerçekleştirmek için iyi bir yer, hapishane çamaşırhanesinde (Bölüm 2’nin sonu) ilk savaş sırasında. Orada karşılaşma seçimi ile başlayabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan biri düşmanı yumrukladığında, aynı düşmana saldırmanız gerekir. Böylece, ikiniz birlikte düşmanı yere serdirecek bir animasyon göreceksiniz. O odada yumurtlayan sınırsız düşmanlar var – böylece zaman alabilirsin. Sadece Patrona saldırmamaya dikkat et, yoksa karşılaşma sona erecek.

Kupalar
Bir ödül kazanmak için aşağıdaki görevlerden birini başarıyla tamamlayın:

Bir Son Zaman (Platin): Tüm Kuponları toplayın.
Charted! – Explorer (Bronz): Oyunu explorer modunda tamamlayın.
Charted! – Işık (Bronz): Oyunu ışık modunda tamamlayın.
Charted! – Orta (Bronz): Oyunu ılımlı modda tamamlayın.
Charted! – Sert (Bronz): Oyunu sert modda bitirin.
Charted! – Kırma (Gümüş): Ezme modunda oyunu tamamlayın.
Charted! – Speedrun (Gümüş): Oyunu 6 saat veya daha kısa sürede tamamlayın.
İlk Hazine (Bronz): Bir Hazine Bul.
Hazine Avcısı (Bronz): 50 hazineyi bulun.
Hazine Masterı (Gümüş): Bütün Hazineleri bulun.
Jot This Down (Bronz): Bir Dergi Girişi Bul.
Kaybedilen Sanat (Bronz): Tüm Yazarları ara.
Bir Not Alın (Bronz): Bir Dergiyi Bul Not.
Kayıp Tarih (Bronz): Tüm Dergi Notlarını Bul.
Sınıfın Başkanı! (Bronz): Headshots ile 20 düşmanı yen.
Bu İş İçin Bir Kafa Yarıştınız (Bronz): Headshots ile 50 düşmanı yen.
Hangman Bullet (Bronz): Halattan 20 atış gerçekleştirin.
Gizli İlk Sonra Sorular İsteyin (Bronz): 5 düşmanı örtbas etme.
Shh Sleep Now (Bronz): Stealth take-down 30 düşman.
Bir Şey Duyduğumu Düşündüm (Bronz): 30 dikey gizli takla atma gerçekleştirin.
Koşucu-Gunner (Bronz): Kalabalıktan veya kör ateşten 50 düşmanı yen.
Leaf Kurbağa (Bronz): Silaha ve elden geleneğe değişen sırayla 10 düşmanı yen.
Durdurulamaz! (Gümüş): Savaşta ölmeden 100 düşmanı üst üste yen.
Sharpshooter (Bronz):% 70 veya daha yüksek atış hassasiyeti ile komple oyun.
Rushing Roulette (Bronz): Bir tabanca, makineli tüfek ve el bombası ile düşmanları bu sırayla 15 saniye içinde yenmek.
Mezarlıkta Hayalet (Gümüş): İskoçya mezarlığının dövüş karşılaşmasını öldürmeden veya görmeden geçin.
Butterfingers (Bronz): 10 düşman el bombasını düşürdürün.
Boom County (Bronz): Aynı patlamayla 4 düşmanı yen. (Tüm patlayıcı maddeler ve silahlar geçerlidir).
60’da 10 yenilgi – Çin Gölü GL (Bronz): Çin Gölü El bombası Başlatıcısı ile 60 saniyede 10 düşmanı yen.
Sıkı durun! (Bronz): Halattan sürüklenirken 10 aracı yok edin.
Masa Çalıştırın (Gümüş): Düşmanları, gizli bir saldırı, melee saldırısı, headshot ve patlayıcılarla bu sırayla 15 saniye içinde yenilgiye uğratın.
Tuğla Duvarı Çalma (Bronz): 5 zırhlı düşmanı sadece melee ile yen.
Wingman (Bronz): 10 açıklayıcı dostum indirme gerçekleştirin.
Cliffhanger (Bronz): Bir çıkıntının üzerinden asarken 20 düşmanı çekin.
Maceraya Devam Et (Bronz): Uncharted Multiplayer Girişini tamamlayın.
Oyuna Başlayın (Bronz): Multiplayer’de 5 karşılaşma tamamlayın.
Yangın Duruşmaları (Bronz): Multiplayer’de Orta (zorluk) ile ilgili tüm denemeleri tamamlayın.
Sonsuza kadar arkadaş! (Bronz): 10 Sidekicks’i Multiplayer’a getirin.
Medic! (Bronz): Multiplayer’de 10 Müttefikleri Canlandırın.
Ek olarak, 17 gizli kupa var:

Relic Finder (Bronz): Garip Kalıntıları bulun.
Barışçıl Çözüm (Gümüş): Marooned olduktan sonra, herkesi Hazine’ye kadar canlı tutun.
Ludonararatif Dağılım (Altın): 1000 düşmanı yen.
Hayvanları Beslemeyin (Bronz): Piyasadaki lemur ile oyna ve elmanın çalmasına izin ver.
Kazara All Guns (Bronz): Oyundaki her silahı kullanın.
Dünyada bir Cairn değil (Bronz): Madagaskar’daki tüm kaya cennetlerini vurun.
Evimi Buradan Görebilirim! (Bronz): Şehirdeki Saat Kulesi’nin en üstüne tırmanın.
Denemeler ve Sıkıntılar (Bronz): İskoçya’daki ilk denemeyi 10 hamle veya daha az çözün.
En iyi puan! (Bronz): Retro video oyununda en iyi puanı toplayın.
Gab Gift of (Gümüş): Oyundaki tüm isteğe bağlı sohbetleri dinleyin.
Marco Polo döndürür! (Bronz): Batık gemi yakınındaki okyanusta oynayın.
Sahne Korkusu (Bronz): City Chase’in hemen öncesinde, 30 saniye boyunca hala hareketsiz durun (Sahne Demosu başarısız).
Sadece Yerleştir! (Bronz): Düşmanları öldürmeden Elena ile birlikte jeepin içinde yol al.
Porpoise’de (Bronz): Tekneyi izlemek için üç yunus alın.
Hala bende! (Bronz): Tavandaki tüm hedefleri oyuncak tabancayla vurun.
Glamour Shot (Bronz): Sully’nin fotoğrafını çek.
Kılıç ustası (Gümüş): Rafı kesilmiş veya bıçaklanmadan kılıç dövüşünde mükemmel şekilde parry.